Homilies CYCLE A A: 3rd Sunday of Lent A: Christmas A: Holy Family A: The Baptism of the Lord A: 23rd Sunday in Ordinary Time A: 3rd Sunday of Easter A: 4th Sunday of Easter A: 5th Sunday of Easter A: 21st Sunday in Ordinary Time A: 28th Sunday in Ordinary Time A: 29th Sunday in Ordinary Time A: 30th Sunday in Ordinary Time A: 31st Sunday in Ordinary Time A: 32nd Sunday in Ordinary Time A: 33rd Sunday in Ordinary Time A: 10th Sunday in Ordinary Time A: 11th Sunday in Ordinary Time A: 12th Sunday in Ordinary Time A: 13th Sunday in Ordinary Time A: 14th Sunday in Ordinary Time A: 17th Sunday in Ordinary Time A: 18th Sunday in Ordinary Time A: 19th Sunday in Ordinary Time A: 20th Sunday of Ordinary Time A: 22nd Sunday in Ordinary Time A: Pentecost A: The Most Holy Trinity A: The Most Holy Body and Blood of Christ A: 9th Sunday of Ordinary Time A: 6th Sunday in Ordinary Time A: 8th Sunday in Ordinary Time A: Palm Sunday A: Easter Sunday A: 6th Sunday of Easter A: Ascension of the Lord A: 16th Sunday in Ordinary Time A: 27th Sunday in Ordinary Time A: 15th Sunday in Ordinary Time A: 24th Sunday in Ordinary Time A: 25th Sunday in Ordinary Time A: 26th Sunday in Ordinary Time A: 1st Sunday of Advent A: 2nd Sunday of Easter A: 5th Sunday in Ordinary Time A: 1st Sunday of Lent A: 2nd Sunday of Lent A: The Solemnity of Christ the King A: 4th Sunday of Advent A: 3rd Sunday in Ordinary Time A: 4th Sunday in Ordinary Time A: 2nd Sunday of Advent A: 3rd Sunday of Advent A: 5th Sunday of Lent A: Epiphany A: 7th Sunday in Ordinary Time A: 4th Sunday of Lent A: 2nd Sunday in Ordinary Time CYCLE B The Witness of Noel Chabanel Feasts of the Year CYCLE C C: 6th Sunday of Easter C: 5th Sunday of Easter C: 17th Sunday in Ordinary Time C: 19th Sunday in Ordinary Time C: 20th Sunday in Ordinary Time C: 25th Sunday in Ordinary Time C: 28th Sunday in Ordinary Time C: 29th Sunday in Ordinary Time C: 33rd Sunday in Ordinary Time C: 13th Sunday in Ordinary Time C: 10th Sunday in Ordinary Time C: 11th Sunday in Ordinary Time C: 32nd Sunday in Ordinary Time C: 22nd Sunday in Ordinary Time C: 23rd Sunday in Ordinary Time C: 24th Sunday in Ordinary Time C: 26th Sunday in Ordinary Time C: 16th Sunday in Ordinary Time C: 12th Sunday in Ordinary Time C: 14th Sunday in Ordinary Time C: 15th Sunday in Ordinary Time C: 4th Sunday of Easter C: 3rd Sunday of Easter C: 2nd Sunday of Easter C: Easter Sunday C: The Most Holy Trinity C: The Most Holy Body and Blood of Christ C: Pentecost Sunday C: The Ascension of the Lord C: Solemnity of Christ the King C: 18th Sunday in Ordinary Time C: 21st Sunday in Ordinary Time C: 27th Sunday in Ordinary Time C: 30th Sunday in Ordinary Time C: 31st Sunday in Ordinary Time Children’s Homilies Giving Away and Giving Thanks Beauty in Baghdad The Widow’s Choice Funerals Homily Archive 2013 The Young Man at the Tomb Holding Fast to Each Other Amen to What We Are The Lord, Our Justice Claiming Our True Name What We Expect The Comma Keeping the Demons Quiet The Dove in the Heavens Thankfulness and Generosity Speaking to Jesus A Promise to Simeon and Us A Sign for You The Voice in the Wilderness How Annunciations Work The Least, the Lost, and the Last Waiting for Christ’s Return Attire for the Kingdom The Cross in a Violent World Come to the Banquet Today Anointing of the Sick Finding the Eternal Change and Continuity Paying Attention The First and the Last Using Bad Consequences How to Talk to God Ready to Forgive Facing the Serpent Priority and Mutuality Three Meals a Day Searching for Pearls The Power of Service Why Walk on Water? The Day Jesus Was Wrong The Promise of the New Name The Two Feet of Love Facing the Hour Looking Backwards Touching the Leper Touching the Leper Misunderstanding God Doing It Poorly God’s Midwife A Name for the Holy Spirit The Coffin So We Do Not Have to Touch Being Better to Each Other Earthquakes and Galilee Lazarus as a Disciple Seeing More Learning from Peter Imitating God’s Holiness Weekly Bulletin 3/2/14 Imitating God’s Holiness Weekly Bulletin 3/9/14 Choosing a Master Goodness in Temptation A Pinch of Salt Teaching the Commandments The Freedom of the Baptist Christ’s Broken Body Faith Is More than Looking The Twelve Days of Christmas God’s Timing Resurrection and Transformation The Good That Is Gone Zacchaeus Moments God in the Smallest Things Trust and Community When God’s Commands Do Not Fit The Faith of Honeybees Choosing Hell Following the Dishonest Steward The Ninety-Nine The Freedom to Let Go Beyond Politics The Balance of Humility Not Fearing Fire The Beauty Remains To Welcome as a Samaritan A Moveable Peace Bring On the Women! The Two Sides of Bread Waiting for the Ticket The Groove of the Spirit Jesus Is Not Like Congress A Divine Partnership What Kind of Love Is This? Boston Bombings and God Fishing and Forgiveness A New Kind of Joy Letting Christ Out The Sign of Inversion Our Doodling God A Parable of Love and Jealousy Not Enough Time The Ordinary and the Transcendent The Battle with the Devil God Is Not Kidding The Power of Love We Are the Body of Christ The Arc of Life Waiting for the Final Gift Displacement at Christmas Incarnating God Presenting the Mess Red Cake and Lima Beans A Call to Serve Beyond Asking Jesus’ Commandment Being Ready to Take God in the Foxhole God Is Still Working Adjusting What Is Necessary Learning from the Prophet Amos About Jesus’ Brothers The Most Popular Miracle The Importance of Hunger Eternal Life Influencing Others Finding the Right Proportion Do What You Love Stopping for the Least To Love Irritating People Marriage, Divorce, and Children Asking for More Drinking the Cup Terror in Paris God Will Come Boundaries, Security, and Generosity Feeling Movements of Life A Place to Learn God Uses Small Things Signs of Life When God Says No Christian Optimism From Transition to Call The Long Struggle The Gate of Heaven Common Sense or Hope The Spoiled Son An Oasis for Everyone Jesus’ Last Meal The Curious Omission Finding a Pony Anointing of the Sick A New Commandment After the Ascension Sin and Love The Cross and Joy The Call to Follow A Call for Humility Violence in America Two Thoughts on Prayer Live Today with Thanksgiving An Examined Life The Narrow Gate Serving Ourselves Losing Sheep Using Dishonest Wealth The Door and the Chasm Faith and Duty Distance and More Not Growing Weary Making a Difference Inadequacies and Grace Finding God Facing Turmoil Jesus, Remember Me The Lion and the Lamb Wild Like John Let Go in Love A Wider Christmas The Last Six Miles God’s Big Plan The Remnant The Salt of the Earth Beyond the Ten Commandments Love Your Enemy Focusing Our Worry How Evil Works Our Transfiguration Re-membering Our Lives Our Story If Only The Time for Hope A Second Greeting of Peace The Eucharist and Welcoming Confirmation Infant Baptism Marriage Preparation Liturgical Minister Descriptions Liturgy with Anointing of the Sick RCIA: Rite of Christian Initiation of Adults First Communion and First Penance Mass Schedules Liturgical Minister Schedules

Liturgical Minister Schedules

April 8-9 PALM SUNDAY    
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 SEE AGA SEE AGA SEE AGA L1
L2 SEE AGA SEE AGA SEE AGA L2
B2 Franks, K. DeJohn, R. Frabotta, F. B2
B3 Waltermire, B. Schupe, P. Brunnett, J. B3
B4 Waltermire, S. Penko, J. Collins, L. B4
C1 Flanagan, Sr. K. Penko, K. Laurie, F. C1
C2 Foster, L. Coolick, K. Lester, C. C2
C3 Gabriel, K. Coolick, K. McKown, M. C3
C4 Gahr, B. Troha, J. Mills, B. C4
C5 McSeveney, N. Troha, M. Mills, M. C5
C6 Mills, A. Drockton, M. B. Muzzillo, M. C6
SR1 Fratino, Phil Jerson, AJ Rainey, Erik SR1
SR2 Pilarczyk, Kyle Zorman, Audrey Camino, Dominic SR2
SC Beckwith, R/DeFrench, J Warneka, Beth & Bridget Perryman, Janet SC
Usher #1 Bob Tomkalski Chad Hudock Don Plavac Usher #1
Usher #2 Jim Klements Domenick DiFranco Dave Federici Usher #2
Usher #3 Tom Brown Tony Velotta Tom Stokes Usher #3
Usher #4 Debbie Steffens Jim Tomaric Rob Rainey Usher #4
Cross xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx     Cross
         
  April 14-15 EASTER SUNDAY    
  EASTER VIGIL 9 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 SEE Aga See Aga See Aga L1
L2 SEE Aga See Aga See Aga L2
B2 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. B2
B3 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. B3
B4 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. B4
C1 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. C1
C2 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. C2
C3 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. C3
C4 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. C4
C5 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. C5
C6 Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. Sign-ups on Bulletin Bd. C6
SR1 Sr. Kathleen Sr. Kathleen Sr. Kathleen SR1
SR2 Sr. Kathleen Sr. Kathleen Sr. Kathleen SR2
SC   Coolick, Kathy & Keith Wymer, Theresa SC
Usher #1 Jerry Franks Domenick DiFranco Dave Federici Usher #1
Usher #2 Gayle Klements Tony Velotta Tom Stokes Usher #2
Usher #3 Don Yerman Jim Tomaric Rob Rainey Usher #3
Usher #4 Jim Klements Ed McKenna Erik Rainey Usher #4
Cross xxxxxxxxxxxxxxxxx Dave Barni Jamie Yane Cross
         
  April 22-23 2nd EASTER    
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Coccia, Giovanna Pahoresky, Rebecca Caryl, Christopher L1
L2 Baetzold, Mary Jo Prijatel, Frank Bollam, Ken L2
B2 Pilarczyk, A. Farinacci, M. Walker, S. B2
B3 Schupe, P. Jerson, J. Myers, J. B3
B4 Polak, M. Ewaska, D. Myers, K. B4
C1 Reilly, E. Krause, J. Ostroske, P. C1
C2 Waltermire, B. Krause, T. Perryman, J. C2
C3 Waltermire, S. Krueger, E. Rainey, K. C3
C4 Anderson, D. Obringer, D. Toth, J. C4
C5 Berkopec, Sr. E. Penko, J. Trombley, J. C5
C6 Calovini, L. Penko, K. Wilcox, B. C6
SR1 Nethery, Dave Pahoresky, Eve Woods, Dominic SR1
SR2   Pahoresky, Joe Eveland, Vincent SR2
SC Doran, Martha Hackett, Anna & Mike Bryant, MaryAnn & Mike SC
Usher #1 Howard Fagan Tony Velotta Don Plavac Usher #1
Usher #2 Bob Tomkalski Jim Tomaric Dave Federici Usher #2
Usher #3 Bill Pattie Ed McKenna Tom Stokes Usher #3
Usher #4 Jim McNulty Frank Vitale Rob Rainey Usher #4
Cross Bill Pattie Ingrid D’Ambrosio Maria Woods Cross
         
  April 29-30 3rd EASTER    
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Franks, Karen Reddi, Anita Hinkle, Alice L1
L2 Gahr, Linn Repko, Tom Daprano Joseph L2
B2 DeFrench, J. Troha, J. Brunnett, J. B2
B3 Crowell, M. Schroeck, C. Brandt, B. B3
B4 DeJohn, R. Troha, M. Bothe, D. B4
C1 Fagan, H. Ungar, B. Brandt, N. C1
C2 Fagan, N. Ungar, P. Collins, L. C2
C3 Flanagan, Sr. K. Schupe, P. Frabotta, F. C3
C4 Gabriel, K. Prijatel, F. Yane, L. C4
C5 Foster, L. Samodell, R. McKown, M. C5
C6 Gahr,B. Vitale, P. Muzzillo, M. C6
SR1 Pilarczyk, Emma Zorman, Audrey Eveland, Warren SR1
SR2 Baetzold, Mary Jo Jerson, AJ Rainey, Erik SR2
SC Engelking, David & MaryAnn Obringer, Diane Lester, Carole SC
Usher #1 Karen Franks Jim Tomaric Dave Federici Usher #1
Usher #2 Rob Woolnough Ed McKenna Tom Stokes Usher #2
Usher #3 Rick Barr Frank Vitale Rob Rainey Usher #3
Usher #4 Don McCune Tom Ward Erik Rainey Usher #4
Cross Bob Gahr Chad Hudock Ray Kiraly Cross
         
         
  May 6 – 7      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Prendergast, Ray Spehar, Karen Muzzillo, Mark L1
L2 Rubnow, Mary Ward, Maggie Mills, Scott L2
B2 Engelking, M. Wollen, B. Lester, C. B2
B3 Engelking, D. Wollen, S. Laurie, F. B3
B4 Franks, K. Artino, M. Mills, B. B4
C1 McSeveney, N. Coolick, K. Mills, M. C1
C2 Mills, A. Coolick, K. Myers, J. C2
C3 Nethery, A. Drockton, M. Myers, K. C3
C4 Pilarczyk, A. Ewaska, D. Ostroske, P. C4
C5 Polak, M. Farinacci, M. Toth, J. C5
C6 Reilly, E. Jerson, J. Trombley, J. C6
SR1 Ella Buehner Phil Fratino Leo Yane SR1
SR2 Mary Jo Baetzold Eve Pahoresky Claire Dumstorff SR2
SC Beckwith, R/DeFrench Hackett, Anna & Mike Perryman, Janet SC
Cross Bill Pattie Keith Coolick Rob Rainey Cross
         
  May 13 – 14      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Steffens, Debbie Zorman, Wendy Ostroske, Karin L1
L2 Coccia, Giovanna Bucaro, Clarence Prince, Bob L2
B2 Anderson, D. Obringer, D. Muzzillo, M. B2
B3 Shupe, P. Krueger, E. Perryman, J. B3
B4 Berkopec, Sr. E. Kirchner, F. Walker, S. B4
C1 Calovini, L. Kirchner, P. Bothe, D. C1
C2 Crowell, M. Krause, J. Brandt, B. C2
C3 DeFrench, J. Krause, T. Brandt, N. C3
C4 DeJohn, R. Penko, J. Collins, L. C4
C5 Engelking, D. Penko, K. Gabriel, K. C5
C6 Engelking, M.. Prijatel, F. Laurie, F. C6
SR1 Emma Pilarczyk AJ Jerson Joseph Daprano SR1
SR2 Marie McCarthy Audrey Zorman Dominic Camino SR2
SC Watermire, Bill & Sharon Troha, Jan & Mel Bryant, MaryAnn & Mike SC
Cross Debbie Steffans Ray Kiraly Joe Toth Cross
         
  May 20 – 21      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Baetzold, Mary Jo Cicedrni, Gary Silvi, Carol L1
L2 Franks, Karen Delaney, Jan Silvi, Lee L2
B2 Waltermire, B. Samodell, R. Ostroske, P. B2
B3 Waltermire, S. Schroek, C. Wymer, R. B3
B4 Gabriel, K. Shupe, P. Perryman, J. B4
C1 Flanagan, Sr. K. Sulentich, J. Myers, J. C1
C2 Gahr, B. Troha, J. Myers, K. C2
C3 McSeveney, N. Troha, M. DeJohn, R. C3
C4 Pilarczyk,, A. Ungar, B. Lester, C. C4
C5 Nethery, A. Ungar, P. Mills, B. C5
C6 Polak, M. Vitale, P. Mills, M. C6
SR1 Lucy Grieg Eve Pahoresky Warren Eveland SR1
SR2 Kyle Pilarczyk Joe Pahoresky Erik Rainey SR2
SC Engelking, D & Mary A Spehar, Karen Wymer, Theresa SC
Cross Bill Pattie Dave Barni Rob Rainey Cross
         
  May 27 – 28 Memorial Weekend    
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Gahr, Linn DiChiro, Irene Caryl, Christopher L1
L2 Heer, Sr. Kathleen Drockton, M.B. Bollam, Ken L2
B2 Anderson, D. Wilcox, B. Toth, J. B2
B3 Berkopec, Sr. E. Wollen, B. Rainey, K. B3
B4 DeJohn, R. Wollen, S. Mills, A. B4
C1 Reilly, E. Artino, M. Trombley, J. C1
C2 Waltermire, B. Coolick, K. Bothe, D. C2
C3 Waltermire, S. Coolick, K. Brandt, N. C3
C4 Shupe, P. Ewaska, D. Brandt, B. C4
C5 Crowell, M. Farinacci, M. Collins, L. C5
C6 DeFrench, J. Krueger, E. Muzzillo, M. C6
SR1 Emma Pilarczyk Audrey Zorman Vincent Eveland SR1
SR2 Ella Buehner Mary Jo Baetzold Dominic Woods SR2
SC Doran, Martha Warneka, Beth & Brid Lester, Carole SC
Cross Debbie Steffans Chad Hudock Joe Toth Cross
         
  June 3 – 4      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Howell, Maribeth Hubbard, Danni Vitek, Melissa L1
L2 McCafferty, Sean Hubbard, Patrick Daprano, Joe L2
B2 DeJohn, R. Penko, J. Walker, S. B2
B3 Engelking, D. Schroeck, C. Laurie, F. B3
B4 Engelking, M. Penko, K. Lester, C. B4
C1 Fagan, N. Drockton, M. B. Mills, B. C1
C2 Fagan, H. Kirchner, F. Mills, M. C2
C3 Flanagan, Sr. K. Kirchner, P. Myers, J. C3
C4 Franks, K. Krause, J. Myers, K. C4
C5 Gabriel, K. Krause, T. Ostroske, P. C5
C6 Gahr, B. Obringer, D. Rainey, K. C6
SR1 Dave Nethery Phil Fratino Leo Yane SR1
SR2   AJ Jerson Joseph Daprano SR2
SC Beckwith, R/DeFrench Coolick, Kathy & Kieth Perryman, Janet SC
Cross Bob Gahr Ingrid Andrusaitis Jamie Yane Cross
         
  June 10 – 11      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Pattie, Claire Kramer, Debbie Hinkle, Alice L1
L2 Pilarcxyk, Emma Martin, Ruth Howel, Maribeth L2
B2 McSeveney, N. Troha, J. Perryman, J. B2
B3 Mills, A. Troha, M. Muzzillo, M. B3
B4 Nethery, A. Samodell, R. Gabriel, K. B4
C1 Pilarczyk, A. Sulentich, J. Toth, J. C1
C2 Polak, M. Prijatel, F. Trombley, J. C2
C3 Reilly, E. Ungar, B. Walker, S. C3
C4 Shupe, P. Ungar, P. Bothe, D. C4
C5 Anderson, D. Vitale, P. Brandt, B. C5
C6 Berkopec, Sr. E. Wilcox, B. Brandt, N. C6
SR1 Kyle Pilarczyk Joe Pahoresky Claire Dumstorff SR1
SR2 Lucy Grieg Eve Pahoresky Mary Jo Baetzold SR2
SC Waltermire, Bill & Sharon Obringer, Diane Bryant & MaryAnn Mike SC
Cross Bill Pattie Keith Coolick Sean McCafferty Cross
         
  June 17 – 18      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Rubnow, Mary Pahoresky, Rebecca Gnau, Greg L1
L2 Prendergast, Ray Pilarczyk, Emma Humphrey, Chris L2
B2 DeFrench, J. Wollen, B. Collins, L. B2
B3 Crowell, M. Wollen, S. Laurie, F. B3
B4 Shupe, P. Jerson, J. Myers, J. B4
C1 Waltermire, B. Artino, M. Myers, K. C1
C2 Waltermire, S. Coolick, K. Wymer, R. C2
C3 Flanagan, Sr. K. Coolick, K. Mills, B. C3
C4 Franks, K. Ewaska, D. Mills, M. C4
C5 Gabriel, K. Drockton, M. B. Muzzillo, M. C5
C6 Gahr, B. Farinacci, M. Lester, C. C6
SR1 Ella Buehner Audrey Zorman Marie McCarthy SR1
SR2 Emma Pilarczyk AJ Jerson Emma Pilarczyk SR2
SC Engelking, D & Mary Ann Hackett, Anna & Mike Wymer, Theresa SC
Cross Rob Woolnough Ray Kiraly Joe Toth Cross
         
  June 24 – 25      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Coccia, Giovanna Prijatel, Frank Keating, Helen L1
L2 Steffens, Debbie Reddi, Anita Mills, Scott L2
B2 Fagan, H. Obringer, D. Rainey, K. B2
B3 Fagan, N. Krueger, E. Ostroske, P. B3
B4 McSeveney, N. Kirchner, F. Perryman, J. B4
C1 Engelking, D. Kirchner, P. Toth, J. C1
C2 Engelking, M. Krause, J. Mills, A. C2
C3 Pilarczyk, A. Krause, T. Trombley, J. C3
C4 Polak, M. Penko, J. Gabriel, K. C4
C5 Reilly, E. Penko, K. Bothe, D. C5
C6 Nethery, A. Samodell, R. Collins, L. C6
SR1 Dave Nethery Phil Fratino Dominic Camino SR1
SR2   Joe Pahoresky Vincent Eveland SR2
SC Doran, Martha Troha, Jan & Mel Lester,Carol SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  July 1 – 2      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Franks, Karen Repko, Tom Silvi, Carol L1
L2 Baetzold, Mary Joe Spehar, Karen Silvi, Lee L2
B2 Berkopec, Sr. E. Prijatel, F. Laurie, F. B2
B3 Shupe, P. Schroeck, C. Brandt, B. B3
B4 Anderson, D. Sulentich, J. Lester, C. B4
C1 Gahr, B. Troha, J. Brandt, N.. C1
C2 Crowell, M. Troha, M. Mills, B. C2
C3 DeFrench, J. Ungar, B. Mills, M. C3
C4 Waltermire, B. Ungar, P. Walker, S. C4
C5 Waltermire, S. Vitale, P. Myers, J. C5
C6 DeJohn, R. Wilcox, B. Myers, K. C6
SR1 Kyle Pilarczyk Eve Pahoresky Warren Eveland SR1
SR2 Lucy Grieg Audrey Zorman Erik Rainey SR2
SC Beckwith, R/DeFrench Spehar, Karen Perryman, Janet SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  July 8 – 9      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Heer, Sr. Kathleen Ward, Maggie Prince, Bob L1
L2 Gahr, Linn Zorman, Wendy Ostroske, Karin L2
B2 Gahr, B. Wollen, B. Trombley, J. B2
B3 Franks, K. Wollen, S. Toth, J. B3
B4 McSeveney, N. Artino, M. Walker, S. B4
C1 Gabriel, K. Coolick, K. Perryman, J. C1
C2 Flanagan, Sr. K. Coolick, K. Ostroske, P. C2
C3 Fagan, H. Drockton, M. B. Muzzillo, M. C3
C4 Fagan, N. Jerson, J. Rainey, K. C4
C5 Engelking, D. Ewaska, D. Brandt, B. C5
C6 Engelking, M. Farinacci, M. Brandt, N. C6
SR1 Claire Dumstorff Joe Pahoresky Dominic Woods SR1
SR2 Mary Jo Baetzold Phil Fratino Leo Yane SR2
SC Waltermire, Bill & Sharon Troha, Jan & Mel Bryant, MaryAnn & Mike SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  July 15 – 16      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 McCafferty, Sean Cicerini, Gary Mascha, Ed L1
L2 Howell, Maribeth Bucaro, Clarence Muzzillo, M. L2
B2 Nethery, A. Krueger, E. DeJohn, R. B2
B3 Mills, A. Schroeck, C. Bothe, D. B3
B4 Pilarczyk, A. Kirchner, F. Wymer, R. B4
C1 Polak, M. Kirchner, P. Collins, L. C1
C2 Reilly, E. Krause, J. Laurie, F. C2
C3 Shupe, P. Krause, T. Lester, C. C3
C4 Waltermire, B. Obringer, D. Mills, B. C4
C5 Waltermire, S. Penko, J. Mills, M. C5
C6 Anderson, D. Penko, K. Muzzillo, M. C6
SR1 Ella Buehner Mary Jo Baetzold Joseph Daprano SR1
SR2 Emma Pilarczyk Audrey Zorman Marie McCarthy SR2
SC Doran & Martha Spehar Karen Wymer, Theresa SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  July 22 – 23      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Pilarczyk, Emma DiChiro, Irene Bollman, Ken L1
L2 Pattie, Claire Drockton, M.B. Vitek, Melissa L2
B2 DeJohn, R. Prijatel, F. Myers, J. B2
B3 Crowell, M. Shupe, P. Myers, K. B3
B4 Berkopec, Sr. E. Samodell, R. Ostroske, P. B4
C1 DeFrench, J. Sulentich, J. Perryman, J. C1
C2 Fagan, H. Troha, J. Rainey, K. C2
C3 Fagan, N. Troha, M. Toth, J. C3
C4 Flanagan, Sr. K. Ungar, B. Trombley, J. C4
C5 Franks, K. Ungar, P. Walker, S. C5
C6 Gabriel, K. Vitale, P. Bothe, D. C6
SR1 Lucy Grieg Phil Fratino Dominic Camino SR1
SR2 Kyle Pilarczyk AJ Jerson Erik Rainey SR2
SC Engelking, D & Mary Ann WArneka, Beth & Brid Lester, Carol SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  July 29 – 30      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Prendergast, Ray Delaney, Jan Daprano, Joe L1
L2 Rupnow, Mary Gornik, Joe Caryl, Christopher L2
B2 Pilarczyk, A. Wilcox, B. Muzzillo, M. B2
B3 Gahr, B. Wollen, B. Lester, C. B3
B4 Polak, M. Wollen, S. Brandt, B. B4
C1 Reilly, E. Jerson, J. Brandt, N. C1
C2 Engelking, D. Artino, M. Collins, L. C2
C3 Engelking, M. Drockton, M. B. Mills, A. C3
C4 Nethery, A. Ewaska, D. DeJohn, R. C4
C5 McSeveney, N. Farinacci, M. Ostroske, P. C5
C6 Shupe, P. Krueger, E. Gabriel, K. C6
SR1 Dave Nethery Eve Pahoresky Dominic Woods SR1
SR2   Joe Pahoresky Vincent Eveland SR2
SC Beckwith R/DeFrench Coolick, Kathy & Kieth Perryman, Janet SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  Aug 5 – 6      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Coccia, Giovanna Martin, Ruth Hinkle, Alice L1
L2 Steffens, Debbie Kramer, Debbie Howell, Maribeth L2
B2 Anderson, D. Coolick, K. Rainey, K. B2
B3 Berkopec, Sr. E. Coolick, K. Laurie, F. B3
B4 Crowell, M. Kirchner, F. Mills, B. B4
C1 Calovini, L. Kirchner, P. Mills, M. C1
C2 DeFrench, J. Krause, J. Myers, J. C2
C3 Engelking, D. Krause, T. Myers, K. C3
C4 Engelking, M. DeJohn, R. Perryman, J. C4
C5 Fagan, H. Penko, J. Toth, J. C5
C6 Fagan, N. Penko, K. Trombley, J. C6
SR1 Mary Jo Baetzold AJ Jerson Warren Eveland SR1
SR2 Ella Buehner Audrey Zorman Claire Dumstorff SR2
SC Waltermire, Bill & Sharon Obringer, Diane Bryant, MaryAnn & Mike SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  Aug 12 – 13      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Franks, Karen Hubbard, Patrick Mills, Scott L1
L2 Baetzold, Mary Jo Hubbard, Danni Mascha, Ed L2
B2 Gabriel, K. Obringer, D. Walker, S. B2
B3 Waltermire, B. Troha, J. Wymer, R. B3
B4 Waltermire, M. Troha, M. Bothe, D. B4
C1 Gahr, B. Samodell, R. Brandt, B. C1
C2 McSeveney, N. Sulentich, J. Brandt, N. C2
C3 Mills, A. Prijatel, F. Collins, L. C3
C4 Flanagan, Sr. K. Schroeck, C. DeJohn, R. C4
C5 Nethery, A. Ungar, B. Laurie, F. C5
C6 Pilarczyk, A. Ungar, P. Lester, C. C6
SR1 Ella Buehner Phil Fratino Marie McCarthy SR1
SR2 Kyle Pilarczyk AJ Jerson Emma Pilarczyk SR2
SC Engelking, D & Mary Ann Hackett, Anna & Mike Wymer, Theresa SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  Aug 19 – 20      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Gahr, Linn Prijatel, Frank Ostroske, Karin L1
L2 Howell, Maribeth Pahoresk, Rebecca Muzzillo, Mark L2
B2 Franks, K. Vitale, P. Myers, J. B2
B3 Shupe, P. Wollen, B. Myers, K. B3
B4 Polak, M. Wollen, S. Ostroske, P. B4
C1 Anderson, D. Wilcox, B. Perryman, J. C1
C2 Reilly, E. Drockton, M. B. Rainey, K. C2
C3 Waltermire, B. Ewaska, D. Toth, J. C3
C4 Waltermire, S. Artino, M. Mills, M. C4
C5 Berkopec, Sr. E. Coolick, K. Mills, B. C5
C6 Calovini, L. Coolick, K. Trombley, J. C6
SR1 Lucy Grieg Joe Pahoresky Dominic Camino SR1
SR2   Eve Pahoresky Joseph Daprano SR2
SC Doran, Martha Troha, Jan & Mel Lester, Carol SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross
         
  Aug 26 – 27      
  5:00 PM 9:00 AM 11:00 AM  
L1 Heer, Sr. Kathleen Pilarczyk, Emma Gnau, Greg L1
L2 McCafferty, Sean Reddi, Anita Humphrey, Chris L2
B2 DeFrench, J. Farinacci, M. Bothe, D. B2
B3 Crowell, M. Krueger, E. Brandt, B. B3
B4 DeJohn, R. Kirchner, F. Collins, L. B4
C1 Engelking, D. Kirchner, P. Brandt, N. C1
C2 Engelking, M. Krause, J. Gabriel, K. C2
C3 Fagan, H. Krause, T. Lester, C. C3
C4 Fagan, N. Obringer, D. Mills, B. C4
C5 Flanagan, Sr. K. Penko, J. Mills, M. C5
C6 Franks, K. Penko, K. Muzzillo, M. C6
SR1 Phil Fratino Audrey Zorman Claire Dumstorff SR1
SR2   Mary Jo Baetzold Erik Rainey SR2
SC Beckwith, R/DeFrench Spehar, Karen Perryman, Janet SC
Cross XXXX XXXX XXXX Cross

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options